Clubul Biblic al copiilor din Taut a inceput ca o dorinta, un vis si o inima care bate tare pentru Domnul si dragostea Lui pentru copiii de acolo.

In Saptamana Mare din 2006 o mana de tineri /adolescenti ne-am pus sa impartim invitatii pentru clubul de 5 zile ce l-am organizat pentru copii.  Ploua si stateam toti cu umbrele dând invitatii si gandindu-ne ca nu or sa vina din cauza vremii..dar Domnul a lucrat minunat si in ziua cand am inceput clubul au venit atat de multi incat nu am avut loc pentru toti in camera unde faceam si i-am pus sa stea pe spatarul canapelei !

Au trecut 16 ani de atunci, si multi copii au trecut pragul Clubului, atat ei cat si noi am fost din plin binecuvantati in toti acesti ani, in tabere impreuna, iesiri la colinda, seri de film, si multe alte activitati.

Momentan ne intalnim la 2 saptamani de la ora 17.00 intr-o casa renovata de noi, avem 2 camere pentru ca avem intalnirea copiilor si separat intalnirea adolescentilor. Ca medie vin aproximativ 30 de copii / intalnire.

Motive de rugaciune

• Perseverenta copiilor si a adolescentilor de a venii la intalniri in ciuda altor motive sau atractii care apar .

• Pentru protectie impotriva atacurilor celui rau si calauzire a celor ce slujesc

• Pentru copiii mantuiti sa se tina  de decizia luata

• Pentru cei ce vin sa fie sensibilizati de Cuvant prin Duhul Sfant

Oportunitate de Slujire/Implicare

Copii apreciaza mult o prajitura buna de casa..:) daca iti doresti sa slujesti in felul acesta te rog sa ma contactezi.

Tauț, Județul Arad

Familia Szomoru Jozsef și Anca