Biserica Metanoia Arad

Biserica Metanoia Arad

BISERICA METANOIA

CINE SUNTEM?

Biserica Metanoia Arad este comunitatea de credincioşi răscumpăraţi prin sângele lui Cristos, în mijlocul căreia locuieşte El, în care şi prin care lucrează Duhul Sfânt, spre gloria lui Dumnezeu.

Biserica Metanoia Arad este datoare să păstreze curată învăţătura Scripturii şi să administreze corect sacramentele (botezul şi cina Domnului), ca acte de închinare în duh şi adevăr.

Ca Trup al lui Cristos prin care El lucrează, noi credincioșii din Biserica Metanoia înțelegem că suntem chemați să dăm slavă lui Dumnezeu trăind asemenea Mântuitorului și Domnului nostru Isus Cristos.

Din El, prin El și pentru El sunt sunt toate lucrurile. A Lui să fie slava în veci!

Romani 11:36

DANIEL FĂȘIE

pastor

CUVÂNTUL PASTORULUI

Vă invităm alături de noi să descoperim din Sfânta Scriptură mai multe despre cine este Dumnezeu și să ne închinăm împreună înaintea Lui.

Sunteți bine-veniți în mijlocul nostru pentru a ne cunoaște valorile și pentru a participa la viața bisericii noastre.

Ne dorim să fim o familie prin care Dumnezeu să lucreze la transformarea vieților noastre și a celor de lângă noi.

DEPARTAMENTELE DE SLUJIRE

Predicare/Pastorală – Fășie Daniel