DEPARTAMENTELE DE SLUJIRE

Financiar/Administrativ – Gyarmati-Fati Joszef

Audio-Video – Barb Mănăsel

Secretariat – Igna Sorin

Vă invităm alături de noi să descoperim din Sfânta Scriptură mai multe despre cine este Dumnezeu și să ne închinăm împreună înaintea Lui.

Sunteți bineveniți în mijlocul nostru pentru a ne cunoaște valorile și pentru a participa la viața bisericii noastre.

Ne dorim să fim o familie prin care Dumnezeu să lucreze la transformarea vieților noastre și a celor de lângă noi.

CUVÂNTUL PASTORULUI

pastor

DANIEL FĂȘIE

CINE SUNTEM?

Biserica Metanoia Arad este comunitatea de credincioşi răscumpăraţi prin sângele lui Cristos, în mijlocul căreia locuieşte El, în care şi prin care lucrează Duhul Sfânt, spre gloria lui Dumnezeu.

Biserica Metanoia Arad este datoare să păstreze curată învăţătura Scripturii şi să administreze corect sacramentele (botezul şi cina Domnului), ca acte de închinare în duh şi adevăr.

Ca Trup al lui Cristos prin care El lucrează, noi credincioșii din Biserica Metanoia înțelegem că suntem chemați să dăm slavă lui Dumnezeu trăind asemenea Mântuitorului și Domnului nostru Isus Cristos.

Din El, prin El și pentru El sunt sunt toate lucrurile. A Lui să fie slava în veci!

Romani 11:36

BISERICA METANOIA