info metanoia ro

19:00 – Întâlnire coordonatori grupuri mici
DUMINICĂ
10:00 – Întâlnirea bisericii

Post, rugăciune, curăţenie şi welcome
27 februarie - 05 martie grupul lui Dinu Luci
06 martie - 12 martie grupul lui Mara Valentin

RUGĂCIUNE: Continuă perioada de rugăciune 5 Februarie-4 Martie 2017:
POST, RUGĂCIUNE, ACTIUNE!
Subiectele pentru fiecare zi pot fi găsite pe site-ul:

-Mulțumim Domnului pentru deesfășurarea Adunăriire Generale
-Ne rugăm pentru țară,pentru pace, pentru autorități, dreptate, transparență și adevăr
-Mulțumim Domnului pentru oamenii care au acceptat provocarea de a face parte din Echipa de Slujire și Comitetul Director
-Ne rugăm pentru procesul de modelare al clădirii.
-Cerem Domnului ajutor pentru găsirea și aducerea unui al doilea păstor în cumunitatea noastră. Acesta să fie un motiv permanent de rugăciune și în rugăciunile personale dar și în rugăciunile împreună cu biserica.

Întâlnire de rugăciune
Sâmbătă seara de la ora 18.00 vom avea un timp de închinare prin cântare și rugăciune. Dorim să venim înaintea lui Dumnezeu, ca și comunitate, pentru a cere călăuzirea Lui peste noi. Totodată, ne dorim ca acest timp să fie un timp de pregătire și de cercetare în vederea apropierii de Masa Domnului.

Cina Domnului:
Duminica viitoare venim cu mulțumire înaintea Mântuitorului nostru ca să-i mulțumim pentru prețul jertfei de la calvar. Nu este un har ieftin! L-a costat însăși viața Sa! Mulțumim Domnului că păcatul a fost iertat! Slavă Mielului!

Întălnire seniori! 12 Martie
Vă așteptăm cu drag la întâlnirea seniorilor care va avea loc la sediul bisericii in data de 12 Martie începând cu ora 17:00. Invită-ți prieteni și cunoscuți ca să petreceți împreună o seară specială! Dacă vrei să participi cu darul tău, contacteaz-o pe sora Jorza Edith.

Copii pentru Cristos!
Multumim Domnului pentru:
-Sosirea în Marea Britanie a lui Wilma și Vio și începutul încurajator al întâlnirilor de promovare a lucrării misiunii CPC, de asemenea pentru Roger și Val care au organizat timpul nostru aici, făcând ca totul să se desfășoare în rânduială.
-Sala de lecții și bucătăria taberei sunt gata acum și funcționale. Toți suntem încântați de schimbarea aceasta care ne oferă mai mult aer și spațiu.
-Vestea bună că Paul și Cristina Pac așteaptă un bebelaș care va veni, cu voia Domnului, în cursul lunii august.
Ne rugam pentru:
-Sănătate și putere pentru Wilma și Vio în timpul lucrării de promovare a lucrării și pentru Paul și Cristina care li se vor alătura, pe rând, mai târziu.
-Ajustarea în Casa Harry a Florinei, care ne ajută ca voluntară deocamdată, în vederea măririi echipei de îngrijire a copiilor.
-Hârtiile de înscriere a Casei Harry la oficiul de cadastru care ar fi trebuit de mult să fie finalizate dar au fost întârziate din motive variate.

Citirea Bibliei într-un an – Săptămâna 9
Luni : Levitic 17-18 și Luca 18                  Vineri: Levitic 25 și Luca 23
Marți: Levitic 19-20 și Luca 19-20             Sâmbătă: Levitic 26 și Luca 24
Miercuri: Levitic 21-22 și Luca 21             Duminică: Levitic 27 și Ioan 1
Joi: Levitic 23-24 și Luca 22

Ai fost binecuvântat, fii o binecuvântare !