Doamne, dă-mi un semn

Sâmbătă 20 Iunie de la ora 18:00 vă invităm împreună cu noi la o seară specială de tineret în cadrul căreia vor fi invitați trupa Decean și fratele Gili Indrie.

Grupul Decean este o prezență veche pe scena muzicii creștine române, fiind una din trupele care a pus bazele muzicii creștine contemporane la noi în țară. Deși trupa s-a schimbat de-alungul timpului în componență, calitatea muzicii și dorința de a sluji a rămas neschimbată.

Fratele Gili Indrie este în prezent unul din păstorii bisericii Vox Domini din Timișoara, biserică la plantarea căreia a ajutat.

Tema principală va fi „Doamne, dă-mi un semn!” Credem că generația tânără are nevoie de descoperirea unui Dumnezeu personal, dincolo de Cel al părinților și trecutului, Unul care provoacă, surprinde și are răbdare; credem că generația tânără trebuie încurajată și inspirată în a-L pune pe Dumnezeu la încercare, la a-și crea propriul drum în slujirea altora și spre ascultarea de Dumnezeu.

Vă așteptăm împreună cu noi la închinare!